Kuld garaazhis - Mercedes-Benz SL (R129)

Vaatasin täna naljaviluks, mis maksavad Saksamaal R129 kerega Mercedes-Benz SL autod ja peab ütlema, et üllatusin tõsiselt, sest mulle näib, et nende autode hind on päris kindlasti oma absoluutse põhja saavutanud.

Põhimõtteliselt on pisut vaeva nähes täna võimalik selline auto osta veel enamvähem korralikuna ja puhta Saksamaal sõitnud autona hinnaga alla 6 000 euro. Mõistagi vajab ta selle hinna juures kuskil 1 000 euro jagu sättimist, kuid arvestades seda, mis juhtus W124 kerega kabriolettide hindadega juba mõne aasta eest, ei ole tõenäoline, et lähema 5 aasta lõikes need autod mõistlikus seisukorras olevana üldse odavneksid. Pigem vastupidi.

Juba aastal 2010 ilmunud AutoBild'i artiklis "Kuld garaaþis", loeti R129 kerega Mercedes-Benz SL nende autode hulka, mis on tulevaste klassikutena suhteliselt kindlad väärtuse kasvatajad ning tuleb öelda, et siinkirjutaja peab selle seisukohaga nõustuma.
http://www.autobild.de/klassik/bilder/autos-als-wertanlage-garagen-gold-1149131.html#bild26|ref=http://www.autobild.de/klassik/artikel/autos-als-wertanlage-1148861.html

Kusjuures, kui AutoBild toob välja, et V8 mootoriga isendid on hinnalisemad, siis ilmselt on selles omajagu tõtt ning väärtuse kasv on nende mudelite puhul suurem. Küll aga on tavakodaniku jaoks 24-klapilise SL 300 ostmine ja haldamine oluliselt valutum, sest tänaseks on see auto üsna lihtsa tehnikaga. Seega, kui on soov niisama lahtise katusega väheseid ilusaid ilmasid nautida ning mitte auto käigushoidmise eest liigselt raha välja käia, julgen kindlalt ka väiksema mootoriga masinaid soovitada.

Kes väärtpaberiturgude hektiliste arengute ja raha väärtuse suhtes ebakindlust tunnevad ning kellel garaaþis vaba ruumi piisavalt, võivad selliste investeeringutega ehk isegi teataval määral riske maandada. Rikkaks sellega ei saa ja tõenäoliselt ei teeni suurt midagi, aga emotsionaalne ja esteetiline nauding on kindlasti garanteeritud.